BUW dla naukowców

?  NAUKOWCU, PAMIĘTAJ! DO 1 PAŹDZIERNIKA MUSISZ ZAŁOŻYĆ KONTO W SYSTEMIE ORCID I PODPIĄĆ GO DO KONTA UŻYTKOWNIKA PBN.

Zgodnie z zapisami Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 3 lipca 2018 r. oraz Rozporządzeniem w sprawie Zintegrowanego Systemu Informacji o szkolnictwie Wyższym i Nauce POL-on na naukowców został nałożony obowiązek posiadania identyfikatora ORCiD (Open Researcher and Contributor ID). Identyfikator ORCiD będzie pełnił znaczącą rolę w ewaluacji podmiotów naukowych w 2021 roku. Każda osoba, której osiągnięcia złożą się na ewaluowany dorobek danego podmiotu, będzie musiała posiadać ORCiD. Ponadto, jednym z wymogów MNiSW jest także posiadanie przez naukowców konta w systemie PBN (Polska Bibliografia Naukowa) i powiązanie go z identyfikatorem ORCiD.

Brak identyfikatora ORCID oraz powiązania go z PBN uniemożliwi uznanie prac w dorobku pracownika i jednostki.

Pobierz poradnik Naukowiec w sieci i stwórz swój profesjonalny naukowy profil w internecie!

? NOWA OFERTA SZKOLEŃ BUW JUŻ DOSTĘPNA!

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie zaprasza pracowników naukowych UW na cykl darmowych szkoleń. Zajęcia dotyczą między innymi:

• wskaźników bibliometrycznych i cytowań,
  • baz Web of Science i Scopus,
  • publikacji naukowych w świetle Ustawy 2.0.

Szczegółowy grafik szkoleń

Pierwsze zajęcia już w listopadzie!

BUW oferuje też zajęcia dedykowane dla poszczególnych wydziałów/jednostek.

Pytania dotyczące kursów można kierować na adres: informator.dziedzinowy@uw.edu.pl lub telefonicznie: 22 55 25 159 (w godz. 9-15).

? USŁUGA BIBLIOMETRYCZNA

BUW przypomina o usłudze Informacja bibliometryczna, w ramach której można zlecić przygotowanie raportu cytowań.

Szczegółowe informacje o usłudze

Data publikacji: 18 września 2019